Čitanjem do (spo)razumijevanja
17,12 €
Knjiga Anite Peti-Stantić Čitanjem do (spo)razumijevanja izuzetno je potrebna u našemu društvu, što se potvrdilo i time što se pojavila potreba za drugim izdanjem tog naslova. U njoj se prvi put u nas na sasvim nov način spajaju neurolingvistička i psiholingvistička perspektiva koje utemeljuju disciplinu znanosti o čitanju, a autorica ih na temelju svoga iskustva dovodi u vezu sa suvremenim postavkama glotodidaktike.
Samo 2 komad(a) na zalihi
Najniža cijena zadnjih 30 dana: 17,12 €Čitanjem do (spo)razumijevanja
Knjiga Anite Peti-Stantić Čitanjem do (spo)razumijevanja izuzetno je potrebna u našemu društvu, što se potvrdilo i time što se pojavila potreba za drugim izdanjem tog naslova. U njoj se prvi put u nas na sasvim nov način spajaju neurolingvistička i psiholingvistička perspektiva koje utemeljuju disciplinu znanosti o čitanju, a autorica ih na temelju svoga iskustva dovodi u vezu sa suvremenim postavkama glotodidaktike.
Takva se istraživanja u svijetu u posljednjih dvadesetak godina iznimno intenzivno razvijaju. Polazeći od čitanja kao složene aktivnosti koja zahtijeva automatizaciju i ulančavanje procesa u mozgu svakoga pojedinca, autorica ističe važnost rada na strukturiranju intelektualnoga vokabulara mladih i upućivanja u strukture teksta. U tome smislu nudi i konkretne vježbe za koje se nada da će učiteljima pomoći u radu.
Kako je riječ o interdisciplinarnome djelu, ono je prije svega namijenjeno svima koji se bave podučavanjem čitanja s razumijevanjem ili dubinskoga čitanja na bilo kojoj razini obrazovnoga procesa, od roditelja, osnovnoškolskih učitelja i knjižničara do sveučilišnih nastavnika, a posebno je namijenjeno onima koje zanima procesiranje napisanoga jezika u okviru kognitivnih znanosti, kroatistima, lingvistima, teoretičarima i povjesničarima književnosti, kulturolozima i stručnjacima za suvremene kulturne industrije. Kao što autorica kaže, čitač je onaj koji čita zato što je prekoračio prag bespismene kulture i zakoračio u pismenu, dakle onaj koji može čitati. Čitatelj je, s druge strane, onaj koji uživa čitajući, koji uživa u spoznaji i svakim novim čitanjem nadograđuje svoju sposobnost pretvarajući je u sredstvo izgradnje svoga svijeta i sebe kao intelektualnoga bića.
Autor | |
---|---|
Izdavač | |
Uvez | Meki |
Broj stranica | 318 |
Format | 15,5×23 cm |
Godina izdanja | 2019 |
ISBN | 9789533555676 |
Na temelju 0 recenzija
|
|
0% |
|
|
0% |
|
|
0% |
|
|
0% |
|
|
0% |
Vezani Proizvodi
Samo 2 komad(a) na zalihi
Samo 1 komad(a) na zalihi
Knjiga molitve i meditacije autorice međunarodne uspješnice Anđeli u mojoj kosi Lorna Byrne pomogla je milijunima ljudi diljem svijeta pozivajući ih da shvate kako svatko ima svog anđela čuvara i pokazujući im da mogu tražiti pomoć od Boga i anđela…
Na zalihi
Jedan je kritičar primijetio da su Bradleyeva Flavia de Luce i Larssonova Lisbeth Salander možda najsnažniji književni likovi nastali u ovom stoljeću.
Samo 1 komad(a) na zalihi
Radnja ovog povijesnog romana događa se u 16. stoljeću u Italiji, gdje su samostani puni plemićkih kćeri čije obitelji nisu u mogućnosti ili pak ne žele dati miraz za njihovu udaju.
Samo 1 komad(a) na zalihi
U ovoj knjizi Jadranka Kosor potanko izvještava o detaljima mnogobrojnih političkih susreta, donošenja odluka, o zakulisnim političkim igrama… U fokusu je pritom njezina uloga u okončanju pristupnih pregovora za EU; zasigurno, s ove vremenske distance, najuspješniji njezin doprinos hrvatskoj državnoj politici. Međutim, ova se knjiga ne bavi samo evidentiranjem političkih poteza, u maniri svojstvenoj većini knjiga sjećanja poznatih političara, pisanih često s očitom namjerom da se ostavi što ljepša slika o sebi i o svojemu doprinosu u političkoj povijesti.
Jadranka Kosor je talentirana pripovjedačica, izvrsnoga autorskog stila, ona govori i o razdobljima svojega života koji nisu toliko važni za javnost: o djetinjstvu, djevojaštvu, o novinarskim počecima u Večernjem listu i na Radio Zagrebu… Govori i o svojim brakovima. Piše razotkrivajući svoju osjećajnu stranu, bez uljepšavanja, govori potresno i o traumama koje su obilježile njezin život. Zbog toga ovoj knjizi prije pristaje žanrovska odrednica autobiografske proze nego memoaristike. Doista, valja istaknuti kako ova knjiga ide u red ponajboljih hrvatskih autobiografija. Ona će zbog svojih stilističkih kvaliteta zasigurno biti zanimljiva i čitateljima koji nisu primarno fokusirani na politiku. Velimir Visković
„Ovu knjigu posvećujem djevojčicama, osobito onima koje se boje. Djevojčicama koje rastu okružene predrasudama, djevojčicama koje su željne ljubavi. Kao što sam i sama bila željna ljubavi kad sam bila djevojčica, ali i onda kad više nisam bila djevojčica.“
Samo 1 komad(a) na zalihi
Roman Angelopolis napeta je priča o zavođenju i oslobađanju, o potrazi za blagom i božanskim ratovima, u kojoj se isprepleću ruska carska prošlost, suvremena genetika i poznati pohod arkanđela Gabrijela u svježem, novom susretu povijesti i mita koji će ponovno očarati čitatelje i čitateljice diljem svijeta.
Samo 2 komad(a) na zalihi
Bezuvjetna ljubav spremno se obećava u trenutku vjenčanja, no rijetko prakticira u stvarnom, svakodnevnom životu. Kao rezultat, romantične nade često zamjenjuje razočaranje zajedničkog života. No tako ne mora i ostati.
Samo 1 komad(a) na zalihi
Knjiga “Mussolini : Novi život” donosi nam priču o jednoj od najkontroverznijih osoba dvadesetog stoljeća.
Nema na zalihi
Ethan Wate povjerovao je da se počinje privikavati na čudne i gotovo nevjerojatne stvari koje se događaju u njegovom južnjačkom gradiću Gatlinu. No nakon njegova i Lenina povratka s Velike granice „čudno“ i „nevjerojatno“ poprimili su posve nove dimenzije.
Nema na zalihi
Recenzije
Još nema recenzija.